Polonya Aile Birleşimi

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Polonya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Aile bireyleri Polonya’da oturum iznine sahip olan kişiler, Polonya aile birleşimi başvurularıyla Schengen vizesi sahibi olabiliyorlar. Başvuruların yapılması için, Polonya’da ikamet eden aile bireyinin davetiyesinin alınması gerekmektedir. Vize başvurularında talep edilen belgeler ve aile birleşimiyle ilgili ekstra belgeler hazırlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Eşiniz, çocuklarınız, anneniz veya babanız Polonya’da oturum iznine sahipse, onların yanında beraber yaşayacağınıza dair bir başvuru yaparak, aile birleşimi vizesi alabilirsiniz. Polonya’da ikamet eden birinci derece yakınınızın yaşı veya hangi işte çalıştığı fark etmemektedir. Polonya aile birleşimi için yapılacak olan başvurularda, D tipi vize şartlarının karşılanması gerekmektedir.

D tipi vize başvurusu yapan kişilerin vize işlemlerinin incelenmesinin ardından, onay verilmesi durumunda 90 günden uzun süre boyunca Polonya’da ikamet etme hakkı elde edilmektedir. Polonya’da ikamet eden aile bireyi tarafından, ailenin diğer fertlerinin ülkeye kabul edilmelerini sağlamak amacıyla, davetiye ve diğer evrakları göndermesi gerekiyor.

Gönderilen belgeler aracılığıyla, Polonya’ya girişiniz için Schengen başvurunuzu, aile birleşimi başvurusuna uygun şekilde yapmanız isteniyor. Davetiye ve diğer evrakların aile bireyiniz tarafından size ulaştırılmaması durumunda, başvuru formunda aile birleşimi gerekçesiyle ülkeye giriş talebinde bulunmanız olumlu karşılanmayacaktır.

Tüm evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması, davetiyenin alınması, vize harç bedelinin ödenmesi, konaklama adresi ve ülkede hangi amaçla bulunacağına dair bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Bu şartları karşılayan kişilerin yaptıkları başvurular en geç 1 ay içerisinde yanıtlanacaktır.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Polonya aile birleşimi için yapılacak olan başvurularda size ait evraklar ve Polonya’da ikamet eden aile bireyinizin evrakları talep ediliyor. Polonya Konsolosluğu tarafından vize başvurularının aile birleşimine yönelik yapılacak olması durumunda, aşağıda yer alan evraklar talep ediliyor;

 • Polonya’da yaşayan kişi eşiniz ise evli olduğunuza dair evlilik cüzdanı fotokopisi ve orijinali ibraz edilmelidir.
 • Başvuruyu yapacak olan kişi adına hazırlanmış vize formu ve vize dilekçesi teslim edilmelidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği;
 • E- devlet sisteminden alabileceğiniz, tarihçeli yerleşim kayıt bilgileri;
 • Polonya’ya giriş yapmanızı kolaylaştırması için, amacınıza uygun şekilde hazırlanmış Polonya aile birleşimi davetiyesi (Son 3 yıl içerisinde hazırlanmış olmalıdır.)
 • Eğer eşlerden biri veya ikisi birden daha önce evlenip boşandıysa, önceki evliliklerine yönelik boşanma belgesi ibraz edilmelidir.
 • En az 1 ay geçerliliğe sahip olan ve 30 bin avro teminatlı seyahat sağlık sigortası alınmalıdır.
 • Nüfus müdürlüğünün verdiği Formül A ve Formül B evrakları;
 • Polonya ulusal vize başvuru formu;
 • Pasaport;
 • Son 6 aylık banka hesap dökümü;
 • SGK hizmet dökümü;
 • Polonya’da bulunan aile bireyinin çalıştığını gösteren şirket evrakları;
 • Polonya’da bulunan aile bireyinin son 6 aylık banka hesap dökümü;
 • Polonya’da yaşayan aile bireyinin vatandaşlık kartı, Polonya pasaportu veya oturum kartının ibraz edilmesi gereklidir.
 • Polonya’da ikamet eden aile bireyinin kira kontratı veya sahip olduğu gayrimenkulün tapusu ibraz edilmelidir.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya aile birleşimi için konsolosluk ile yapılan görüşmelerin ardından, 15 gün ila 30 gün arasında vize sonucuna erişilebiliyor. En geç 30 iş günü süren vize incelemelerinde, evrakların eksiksiz olması durumunda büyük bir olasılıkla vize çıkarılmaktadır. Vize reddiyle karşılaşılması halinde, tekrar aynı evrakların hazırlanması ve vize harcının ödenmesinin ardından başvuru yapılması gerekmektedir.

Menü
Destek Hattı