Polonya Vize Fiyatları

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Polonya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Polonya, vize için 2022 yılında yeni düzenlemeye giderek tüm vize türlerindeki ücretlerin arttırılmasına karar vermiştir. Polonya vize fiyatları doğrudan Schengen vize birliğine uygun şekilde, yetişkinler ve çocuklar için güncel ücretlerle temin edilebilir hale getirilmiştir. Vize talebinde bulunulduğunda, vize başvurusunun reddedilmesi durumunda yeni başvurularda tekrardan vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Polonya Turistik Vize Ücreti

Polonya’ya yapılacak olan seyahatlerin turistik amaçla olması halinde, yetişkinler tarafından bu amaçla ülkeye girişlerde 100 avro tutarında vize ücreti ödenmesi gerekmektedir. Polonya vize fiyatları için en kısa süreli ve turistik amaçla girişler belirtilmiştir.

Turistik girişlerde sürenin uzatılması, giriş sayısının arttırılacak olması, transit geçiş için vize talebinde bulunulması gibi çeşitli durumlarda vize ücreti farklılık göstermektedir. Polonya devletinin 2022 yılında turist kabulü için belirlemiş olduğu tek girişli vize ücreti 100 avrodur. Türkiye Cumhuriyeti bünyesinde bulunan Polonya Konsoloslukları aracılığıyla evrak ibrazlarını gerçekleştirebilir ve vize ücretlerini ödeyerek, turistik vize çıkarılmasını sağlayabilirsiniz.

Polonya Ticari Vize Ücreti

Schengen vize anlaşmasına dahil ülkeler arasında yer alan Polonya, Avrupa genelindeki seyahatler için genel prosedürleri uygulamaktadır. Polonya vize fiyatları ticari amaçla yapılacak olan seyahatlerde, yolcular tarafından 100 avro vize ücreti ödenmesini zorunlu kılmaktadır. Tek girişli, çok girişli, 3 aylık ve 6 aylık vize türlerine yönelik başvurularınız için daha farklı seviyelerde vize harç bedeli ödemeniz gerekecektir.

Tır şoförü vizeleri, ticari vizeler ve çalışma vizeleri arasındaki farkları araştırarak, seyahat amacınıza uygun vize için ödemeniz gereken güncel ücreti öğrenebilirsiniz. Ticari faaliyette bulunacağınız takdirde, vize başvurunuz için turistik amaçla geldiğinizi belirtmeniz doğru olmayacaktır. Bu tarz detaylara dikkat etmeli ve vize başvuru formunu doldururken, vize dilekçesinde olduğu gibi tam olarak ve detaylı bir şekilde bilgi vermelisiniz. Aksi takdirde ülkeye girişinize izin verilmeyeceği gibi, ödemiş olduğunuz vize ücretini geri almanız da mümkün olmayacaktır.

Polonya 0-6 Yaş Arası Vize Ücreti

Polonya vize fiyatları için farklı yaş gruplarına göre başvuruda bulunulması gerekmektedir.

  • Geçmişte 0 ile 6 yaş arasındaki çocuklardan vize ücreti talep edilmiyordu fakat 2022 yılından itibaren, 0 ile 6 yaş arası gruptan da vize ücreti alınacağı açıklanmıştır.
  • Ebeveynleriyle birlikte Polonya’ya seyahat etmek, aile birleşimi veya turistik amaçlarla ülkeye giriş yapmak isteyen ailelerin, 6 yaşına kadar olan çocuklar için 20 avro vize ücreti ödemesi gerekmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Polonya Konsoloslukları tarafından, ailesiyle birlikte ülkeye girişine izin vereceği çocuklar için 20 avro konsolosluk harç bedeli talep edilmektedir.

Yetişkinler için güncel konsolosluk harç bedeli 100 avroyken, çocuklar için bu tutar 20 avro olarak açıklanmıştır. Çocuk başına ödemeniz gereken vize ücretlerinde, 6 yaşından büyük çocuğunuz bulunuyorsa o çocuk için diğer kategoride ücret ödemeniz gerektiği belirtilecektir.

Polonya 6-12 Yaş Arası Vize Ücreti

Polonya vizesinin alınması için, 2022 yılında yeni ücretler üzerinden vize harç bedellerinin ödenmesi ve başvuru yapılması gerekmektedir. Polonya vize fiyatları için önceki yıllarda daha düşük bir harç bedeli belirleniyordu fakat 2022 yılında yeni düzenleme yapıldı.

6-12 yaş arası çocuklara çıkartılacak olan vizelerin ücreti 60 avro olarak açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından, ailece yapılacak olan seyahatlerde sadece ebeveynlerin vize ücreti ödemesine yönelik bir politika söz konusu değildir. Çocuğunuz 6 ile 12 yaş arasındaysa, çocuğunuza yönelik evrakları hazırlamalı ve onun için yapılacak başvuruda da ayrıca 60 avro tutarında vize ücreti ödemelisiniz.

Menü
Destek Hattı